Data Wydarzenie
1 września (środa) Rocznica agresji Niemiec na Polskę - uroczystości w Poznaniu (poczet sztand. i K. Berej)
1 września (środa) Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022 dla klas pierwszych (hala)
3 września (piątek) Spotkanie z polskimi medalistkami olimpijskimi (Londyn i Tokio) w wioślarstwie (hala sportowa, na 4 lekcji)
3 września (piątek) Początek kiermaszu podręczników szkolnych (przed aulą od 10.00 do 14.30)
6 września (poniedziałek) Spotkanie dyrekcji z uczniami klas III (po gimnazjum) w sprawie zasad i procedur maturalnych (aula, na 3 lekcji)
8 września (środa) Spotkanie dyrekcji z samorządem klas i opiekunem Kapituły Uczniowskiej (na 1 dużej przerwie)
cały rok szkolny Bieżące dokumentowanie życia szkolnego w Marynce zakończone publikacją "Kronika Marynki 2021-2022" (A. Kuc i kl. 1A)
cały rok szkolny Udział wybranych klas w wykładach organizowanych przez Wydział Anglistyki UAM w Poznaniu (A. Skibska)
cały rok szkolny Marynkowe poniedziałki filmowe w kinie "Muza" (J. Błach, T. Kowalski, A. Kuc i I. Okoń) - godz. 15.00
cały rok szkolny Udział klas humanistycznych w projekcjach w ramach programu "Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej" (J. Błach, T. Kowalski, A. Kuc i I. Okoń)
cały rok szkolny Peregrynacje teatralno-muzealne (I. Okoń i zespół polonistów)
cały rok szkolny Cykl wykładów dla klas humanistycznych w ramach współpracy z UAM (I. Okoń)
cały rok szkolny Projekt "Medycyna w liceum" - wykłady i warsztaty dla klas biol-chem. (H. Skrzypczak i M. Jankowska)
cały rok szkolny Międzyszkolne rozgrywki sportowe (wg kalendarza, koordynator - K. Gibajło oraz nauczyciele WF)
1.09.2020 - 31.08.2023 Projekt międzynarodowy Erasmus+ pt. S.A.V.E - Surviving Ancient Values of Europe (M. Rosińska)
9 września (czwartek) Spotkanie dyrekcji z rodzicami uczniów klas I (aula, godz. 17.00)
9 września (czwartek) Spotkanie organizacyjne wychowawców klas z rodzicami (godz. 18.00)
9 września (czwartek) Zebranie sprawozdawczo - wyborcze Rady Rodziców (aula, godz. 19.00)
10 września (piątek) Spotkania, wycieczki lub wyjścia integracyjne dla uczniów klas I
15 września (środa) Spotkanie zespołu nauczycieli i rodziców w sprawie programu wychowawczego szkoły (godz.18.00)
17 września (piątek) Rocznica agresji radzieckiej na Polskę - złożenie kwiatów pod "Dębem Pamięci" - godz. 11.00 (P. Berda i kl. 1F)
17 września (piątek) Udział pocztu sztandarowego w poznańskich uroczystościach rocznicy 17 IX 1939 (S. Tomaszewska)
18 września (piątek) Udział pocztu sztandarowego i delegacji uczniów w uroczystościach Stow. "Katyń" Poznań ( K. Moskiewicz i grupa Memoramus)
17 września (piątek) Poznański festiwal kryminału GRANDA w "Marynce" (K. Zawodni-Żychlińska)
wg kalendarza organizatorów Udział pocztu sztandarowego i delegacji uczniów w uroczystościach Stow. "Katyń" Poznań ( M. Jankowska i kl. 2D)
20-22 września Wycieczki turystyczno-krajoznawcze klas maturalnych
27 września (poniedziałek) Rocznica powstania PPP - uroczystości w Poznaniu (poczet sztandarowy i A. Kozubińska)
27 września (poniedziałek) Wybory do Kapituły Uczniowskiej (K. Mischke)
28 września (wtorek) Rada pedagogiczna: nadzór pedagogiczny i program wychowawczo-profilaktyczny (godz. 15.30)
1 października (piątek) Uroczystość pasowania i ślubowanie uczniów klas I (Ł. Raczkowski i kl. g 2E)
13 października (środa) Szkolne obchody Święta Komisji Edukacji Narodowej (A. Mrula)
14 października (czwartek) Święto Komisji Edukacji Narodowej - I dzień wolny od zajęć dydaktycznych
15 października (piątek) II dzień wolny od zajęć dydaktycznych ze względu na organizację pracy szkoły
19 października (wtorek) Rada Pedagogiczna - omówienie wyników egz. maturalnego (godz.15.30)
28 października (czwartek) Zaduszki szkolne - koncert w auli szkolnej (J. Błach i szkolni artyści)
29 października (piątek) Zaduszki szkolne - wyjście na groby Zasłużonych (według ustalonego planu)
1 listopada (poniedziałek) Wszystkich Świętych
2 listopada (wtorek) Zaduszki - III dzień wolny od zajęć dydaktycznych ze względu na organizację pracy szkoły
10 listopada (środa) Narodowe Święto Niepodległości - obchody w szkole (P. Bandel i kl. 2A)
11 listopada (czwartek) Udział pocztu sztandarowego w poznańskich uroczystościach Święta Niepodległości (M. Rzepecka)
12 listopada (piątek) IV dzień wolny od zajęć dydaktycznych ze względu na organizację pracy szkoły
18 listopada (czwartek) Światowy Dzień Filozofii (D. Pawłowski)
18 listopada (czwartek) Godzina informacyjna dla rodziców w formie zdalnej (godz. 18.00)
listopad Wycieczka przedmiotowa "Śladami warszawskich Żydów" (E. Wąsik i J. Kiszka / K. Moskiewicz)
listopad Wycieczka przedmiotowa do Wrocławia - Hydropolis (A. Mrula)
listopad Konkurs Supermatematyk (E. Sidor-Banaszek i zespół matematyków)
8-11 grudnia (środa-sobota) Przedświąteczna wycieczka do Monachium i Salzburga (K. Zawodni-Żychlińska i P. Kurczewski)
18 grudnia (sobota) Przedświąteczna wycieczka do Poczdamu (K. Zawodni-Żychlińska i P. Kurczewski)
22 grudnia (środa) Opłatek i Wigilia w szkole (ks. M. Ćmil, o. Ambroży)
23-31 grudnia Zimowa przerwa świąteczna
27 grudnia (poniedziałek) Udział pocztu sztandarowego w uroczystościach rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego (J. Kiszka)
5 stycznia (środa) Ostateczny termin wystawiania ocen za I semestr
6 stycznia (czwartek) Święto Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) - dzień ustawowo wolny od pracy
7 stycznia (piątek) Spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Wychowanków, godz. 18.00 (dyrekcja szkoły, P. Kurczewski i kl. 1C)
12 stycznia (środa) Rada klasyfikacyjna po I semestrze (godz. 15.30)
13 stycznia (czwartek) Wywiadówka + zdalna godzina informacyjna po I semestrze
17 - 30 stycznia Ferie zimowe
31 stycznia (poniedziałek) Początek II semestru
1 lutego (wtorek) Spotkanie dyrekcji szkoły z maturzystami
5 lutego (sobota) Studniówka klas III (K. Zawodni-Żychlińska, K. Mischke, J. Błach i I. Kilon)
7 lutego (poniedziałek) Ostateczna weryfikacja i podpisywanie deklaracji maturalnych przez uczniów klas III
8-11 lutego (wtorek-piątek)  Matury próbne
10 -11 lutego (czwartek - piątek) V i VI dzień wolny od zajęć dydaktycznych dla uczniów (klasy I, II i III po SP)
22 lutego (wtorek) Rada analityczna po I semestrze
25 lutego (piątek) XX Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Regionie - "Czy znasz swój region Wielkopolskę?" (A. Mrula)
2 - 4 marca (środa - piątek) Rekolekcje szkolne (po 3 lekcji, księża)
12 marca (sobota) Udział uczniów w ogólnopoznańskiej pielgrzymce maturzystów (opieka: księża ... i inni chętni)
14 - 18 marca (poniedziałek - piątek) Tydzień języków i kultury europejskiej (K. Matuszak, kl. 1I oraz zespół nauczycieli języków obcych)
17 marca (czwartek) Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur
18 marca (piątek) "Drzwi otwarte" dla kandydatów do szkoły - godz. 17.00 (dyrekcja, E. Sidor-Banaszek i klasy III po SP)
21 marca (poniedziałek) Szkolny Dzień Przedsiębiorczości (A. Mrula)
kwiecień 2022 Udział wybranych klas w Poznańskim Festiwalu Nauki
wg kalendarza organizatorów Rocznica zbrodni katyńskiej (obchody w Poznaniu: J. Styskal i poczet sztandarowy)
wg kalendarza organizatorów Program "Memoramus" i XV Marsz Pamięci w Katyniu (E. Dybowska i K. Moskiewicz)
14 - 19 kwietnia Wiosenna przerwa świąteczna
20 kwietnia (środa) Rocznica powstania w getcie warszawskim (I. Okoń i p 3A)
20 kwietnia (środa) Ostateczny termin wystawiania ocen dla klas III po gimnazjum
20 kwietnia (środa) Wywiadówka dla rodziców klas III maturalnych (godz. 18.00) i zdalna godzina informacyjna (godz. 19.00)
23 kwietnia (sobota) Wycieczka przedmiotowa do plastinarium w Guben (K. Zawodni-Żychlińska i P. Kurczewski)
27 kwietnia (środa) Rada klasyfikacyjna dla uczniów klas III (godz. 15:30)
29 kwietnia (piątek) Absolutorium dla uczniów klas III - godz. 12.00 (M. Jankowska i kl. 2D)
29 kwietnia (piątek) Święto Konstytucji 3 Maja - obchody w szkole (A.Kuc i kl. 1A)
2 maja (poniedziałek) Dzień Flagi RP - VII dzień wolny od zajęć dydaktycznych
3 maja (poniedziałek) Święto Konstytucji 3 Maja - uroczystości w Poznaniu (poczet sztandarowy, P. Przybylski i kl. 1D)
4 maja (środa) Początek wiosennej sesji egzaminów maturalnych
6 maja (piątek) VIII dzień wolny od zajęć dydaktycznych dla uczniów: matura z j. ang., franc., niem., hiszp. PP
9 maja (poniedziałek) IX dzień wolny od zajęć dydaktycznych dla uczniów: matura z j. angielskiego PR, PD i filozofii
czerwiec Wycieczka przedmiotowa do Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego - lekcje i warsztaty (A. Skibska)
8 czerwca (środa) Ostateczny termin wystawiania ocen dla klas I, II i III
9 czerwca (czwartek) Dzień Zdrowego Stylu Życia (nauczyciele WF i biologii oraz kl. 2F i A. Romaniuk)
9 - 15 czerwca (czwartek - środa) Obóz windsurfingowy na Helu (S. Tomaszewska)
15 czerwca (środa) Rada klasyfikacyjna dla uczniów klas I, II i III
16 czerwca (czwartek) Święto Bożego Ciała - dzień ustawowo wolny od pracy
17 czerwca (piątek) Piątek po Bożym Ciele - X dzień wolny od zajęć dydaktycznych
20-22 czerwca (poniedziałek - środa) Termin wycieczek klasowych i innych zorganizowanych wyjazdów turystyczno-krajoznawczych
23 czerwca (czwartek) Dzień sprzątania i porządkowania szkoły
24 czerwca (piątek) Zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas (M. Kulas i kl. 2H)

27 czerwca -

31 sierpnia

Ferie letnie
wg kalendarza organizatorów Rocznica Poznańskiego Czerwca 1956 (poczet sztandarowy i M. Chabierska)
1 września (czwartek) Rocznica agresji Niemiec na Polskę - uroczystości w Poznaniu (poczet sztand. i M. Bartczak)
1 września (czwartek) Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 20212/2023 (K. Nowakowski i kl. już 3C...)