Data Wydarzenie
1 września (wtorek) Rocznica agresji Niemiec na Polskę - uroczystości w Poznaniu (poczet sztand. i A. Romaniuk)
1 września (wtorek) Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego dla klas pierwszych (hala + K. Mischke i kl. g 2C)
4 września (piątek) Spotkanie dyrekcji z uczniami klas III (dwie tury: na 3 i 4 lekcji)
9 września (środa) Spotkanie dyrekcji z samorządem klas i opiekunem Kapituły Uczniowskiej (I duża przerwa)
cały rok Marynkowe poniedziałki filmowe w kinie "Muza" (J. Błach, T. Kowalski, A. Kuc i I. Okoń)
cały rok Udział w projekcjach w ramach programu "Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej" (J. Błach, T. Kowalski, A. Kuc i I. Okoń)
cały rok Peregrynacje teatralno-muzealne (I. Okoń i zespół polonistów)
cały rok Projekt "Medycyna w liceum" - wykłady i warsztaty dla klas biol-chem. (H. Skrzypczak i M. Jankowska, godz. 11.00)
cały rok Międzyszkolne rozgrywki sportowe (wg kalendarza, koordynator - K. Gibajło)
10 września (czwartek) Spotkanie dyrekcji z rodzicami uczniów klas I (godz. 17.00)
10 września (czwartek) Spotkanie organizacyjne wychowawców klas z rodzicami (godz. 18.10)
10 września (czwartek) Zebranie sprawozdawczo - wyborcze Rady Rodziców (godz. 20.00)
11 września (piątek) Spotkania, wycieczki lub wyjścia integracyjne dla uczniów klas I
16 września (środa) Spotkanie zespołu nauczycieli i rodziców w sprawie programu wychowawczego szkoły (18.00)
17 września (czwarttek) Rocznica agresji radzieckiej na Polskę - złożenie kwiatów pod "Dębem Pamięci" - godz. 11.00 (M. Kulas i kl. 1H)
17 września (czwartek) Udział pocztu sztandarowego w poznańskich uroczystościach rocznicy 17 IX 1939 (M. Bartczak)
18 września (piątek) Udział pocztu sztandarowego i delegacji uczniów w uroczystościach Stow. "Katyń" Poznań ( K. Moskiewicz i grupa Memoramus)
18 września (piątek) Poznański festiwal kryminału GRANDA w "Marynce" (K. Zawodni-Żychlińska)
22 września (wtorek) Rada pedagogiczna: nadzór pedagogiczny i program wychowawczo-profilaktyczny
27 września (niedziela) Rocznica powstania PPP - uroczystości w Poznaniu (poczet sztandarowy i Ł. Raczkowski)
28 września (poniedziałek) Wybory do Kapituły Uczniowskiej (K. Mischke i kl. g 2C)
2 października (piątek) Uroczystość pasowania i ślubowanie uczniów klas I (K. Zawodni-Żychlińska i kl. g 2f)
13 października (wtorek) Szkolne obchody Święta Komisji Edukacji Narodowej (A. Mrula)
14 października (środa) Święto Komisji Edukacji Narodowej - I dzień wolny od zajęć dydaktycznych
20 października (wtorek) Rada Pedagogiczna - omówienie wyników egz. maturalnego (godz.15.30)
29 października (czwartek) Zaduszki szkolne - koncert w auli szkolnej (J. Błach i szkolni artyści)
30 października (piątek) Zaduszki szkolne - wyjście na groby Zasłużonych (według ustalonego planu)
1 listopada (niedziela) Wszystkich Świętych
2 listopada (poniedziałek) Zaduszki - II dzień wolny od zajęć dydaktycznych
10 listopada (wtorek) Narodowe Święto Niepodległości - obchody w szkole (I. Kilon i kl. g 2g)
11 listopada (środa) Udział pocztu sztandarowego w poznańskich uroczystościach rocznicy 11 XI 1918 (D. Pawłowski)
19 listopada (czwartek) Światowy Dzień Filozofii (D. Pawłowski)
19 listopada (czwartek) Godzina informacyjna dla rodziców w formie zdalnej (godz. 18.00)
listopad Wycieczka przedmiotowa "Śladami warszawskich Żydów" (E. Wąsik i J. Kiszka / K. Moskiewicz)
listopad Wycieczka przedmiotowa do Wrocławia - Hydropolis (A. Mrula)
listopad Konkurs Supermatematyk (E. Sidor-Banaszek)
9-11 grudnia (środa-piątek) Przedświąteczna wycieczka do Monachium i Salzburga (K. Zawodni-Żychlińska i P. Kurczewski)
22 grudnia (wtorek) Opłatek i Wigilia w szkole (ks. M. Ćmil)
23-31 grudnia Zimowa przerwa świąteczna
27 grudnia (niedziela) Udział pocztu sztandarowego w uroczystościach rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego (J. Kiszka)
6 stycznia (środa) Święto Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) - dzień ustawowo wolny od pracy
12 stycznia (wtorek) Spotkanie dyrekcji szkoły z maturzystami
15 stycznia (piątek) Spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Wychowanków, godz. 18.00 (dyrekcja szkoły, Ł. Raczkowski i kl. 1E)
19 stycznia (wtorek) Ostateczny termin wystawiania ocen za I okres roku szkolnego 2020/2021
23 stycznia (sobota) Studniówka uczniów klas III (K. Matuszak, E. Dybowska... i inni wychowawcy klas trzecich)
26 stycznia  (wtorek) Rada klasyfikacyjna po I semestrze (godz. 15.30)
28 stycznia (czwartek) Wywiadówka + zdalna godzina informacyjna po I semestrze
1 lutego (poniedziałek) Początek II semestru
8 lutego (poniedziałek Ostateczna weryfikacja i podpisywanie deklaracji maturalnych przez uczniów klas III
15-28 lutego Ferie zimowe
  (próbna matura) ??? III dzień wolny ??? (klasy I i II)
2 marca (wtorek) Rada analityczna po I semestrze
5 marca (piątek) XX Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Regionie - "Czy znasz swój region Wielkopolskę?" (A. Mrula)
8-10 marca (poniedziałek-środa) Rekolekcje szkolne (po 3 lekcji, księża)
13 marca (sobota) Udział uczniów w ogólnopoznańskiej pielgrzymce maturzystów (opieka: księża oraz K. Matuszak, T.Kowalski i inni chętni)
wg kalendarza organizatorów Program "Memoramus" i XV Marsz Pamięci w Katyniu (E. Dybowska i K. Moskiewicz)
16-20 marca Tydzień języków i kultury europejskiej (K. Matuszak i A. Domaradzka)
18 marca (czwartek) Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur
19 marca (piątek) "Drzwi otwarte" dla kandydatów do szkoły - godz. 17.00 (dyrekcja, E. Sidor-Banaszek i M. Jankowska; kl. p 2F i 1D)
1 - 6 kwietnia Wiosenna przerwa świąteczna
kwiecień 2021 Udział wybranych klas w Poznańskim Festiwalu Nauki
wg kalendarza organizatorów Rocznica zbrodni katyńskiej ((obchody w Poznaniu: A.Kozubińska i poczet sztandarowy)
2 kwietnia (czwartek) Wywiadówka dla rodziców klas III i godzina informacyjna (godz. 18:10/19:00 - 20:00)
19 kwietnia (poniedziałek) Rocznica powstania w getcie warszawskim (I. Okoń i p2A)
20 kwietnia (wtorek) Ostateczny termin wystawiania ocen dla klas III
20 kwietnia (wtorek) Wywiadówka dla rodziców uczniów klas III i zdalna godzina informacyjna
27 kwietnia (wtorek) Rada klasyfikacyjna dla uczniów klas III (godz. 15:30)
30 kwietnia (piątek) Absolutorium dla uczniów klas III - godz. 12 (A. Domaradzka i kl. p 2G)
30 kwietnia (piątek) Święto Konstytucji 3 Maja - obchody w szkole (P. Bandel i kl. 1A)
3 maja (poniedziałek) Święto Konstytucji 3 Maja - uroczystości w Poznaniu (poczet sztandarowy, H. Skrzypczak i kl. p 2C)
4 maja (wtorek) IV dzień wolny od zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I i II - matura z j. polskiego i łacińskiego
5 maja (środa) V dzień wolny od zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I i II - matura z matematyki
6 maja (czwartek) VI dzień wolny od zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I i II - matura z j. angielskiego PP i PR
7 maja (piątek) VII dzień wolny od zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I i II - matura z j. angielskiego PR i PP
czerwiec Wycieczka przedmiotowa do Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego - lekcje i warsztaty (A. Skibska)
3 czerwca (czwartek) Święto Bożego Ciała - dzień ustawowo wolny od pracy
4 czerwca (piątek) Piątek po Bożym Ciele - VIII dzień wolny od zajęć dydaktycznych
11 czerwca (piątek) Ostateczny termin wystawiania ocen dla klas I i II
18 czerwca (piątek) Rada klasyfikacyjna dla uczniów klas I i II
21-23 czerwca Termin wycieczek klasowych i innych zorganizowanych wyjazdów
wg kalendarza organizatorów Rocznica Poznańskiego Czerwca 1956 (poczet sztandarowy i S. Tomaszewska)
24 czerwca (czwartek) Dzień sprzątania i porządkowania szkoły
25 czerwca (piątek) Zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas I i II (M. Kulas i kl. 1H)

od 26 czerwca

do 31 sierpnia

Ferie letnie
wg kalendarza organizatorów Wakacyjny program j. angielskiego (M. Chabierska)
1 września (środa) Rocznica agresji Niemiec na Polskę - uroczystości w Poznaniu (poczet sztand. i K. Berej)
1 września (środa) Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022 (K. Nowakowski i kl. już 2C...)