Rok szkolny 2016/2017

Laureaci olimpiad przedmiotowych:

  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Karolina Król (3B) (I m. w Polsce)
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Olga Żyminkowska (2B) (II m. w Polsce)
  • Olimpiada Biologiczna – Paulina Smaruj (3C) (II m. w Polsce)
  • Olimpiada Języka Angielskiego – Zuzanna Patryas (3C)

Finaliści olimpiad przedmiotowych:

  • Olimpiada Historyczna – Agnieszka Pelc (3B)
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Anna Babst (3D)
  • Olimpiada Języka Francuskiego – Fiona Farine (1B)
  • Olimpiada Artystyczna – Zuzanna Wagner (3B)
  • Olimpiada Biologiczna – Marta Orłowska (3D)
  • Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej – Michał Malinowski (1G)
  • Olimpiada Filozoficzna – Wojciech Zięba (3C)
  • Olimpiada Ekologiczna – Marcin Ciesielski (2D)

Inne konkursy i wyróżnienia:

  • Zofia Marcinkowska i Łukasz Pułkownik zajęli II m. w Konkursie Poezji Irlandzkiej (w kategorii Liceum)
  • Karol Wojsław wyleciał w kosmos wraz ze swoją sondą i pojawił się w wielu mediach…Wygłosił też referat na spotkaniu Studenckiego Koła Naukowego Upowszechniania Programowania Politechniki Poznańskiej – „Space in 180`”
  • Alicja Bartkowiak, Julia Augustyniak i Aleksandra Wituła otrzymały dyplomy PCK za wyróżnienia w konkursie na krótką formę literacką inspirowaną ideą honorowego krwiodawstwa (I, III i VI m.)
  • zbieraliśmy szczoteczki do zębów dla dzieci z Kamerunu ) – dostaliśmy podziękowanie od Fundacji Redemptoris missio
  • Łukasz Grzegorek wziął udział w II etapie Olimpiady Matematycznej
  • Maria Joks (oprócz P. Smaruj i M.Orłowskiej) wzięła udział w etapie centralnym Olimpiady Biologicznej a Barbara Filipiak i Jacek Beutler w etapie regionalnym
  • Szkolny zespół Negativ zajął I m. w międzyszkolnym przeglądzie muzycznym „Garaż nr 4” (10 h studia – czy coś wyszło?)
  • Agnieszka Pelc – laureatka Konkursu Wiedzy o Antyku
  • Debaty Oksfordzkie – Natalia Knobloch, Julia Kotlarska, Jan Banowski i Alan Gąsiorek
  • Podziękowanie Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej dla uczniów kl. 1C zorganizowali akcję zbiórki pieniędzy (580 zł)
  • Uczniowie kl. 2 B (wraz z p. E. Dybowską) otrzymali dyplom z udział w finale V edycji Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu
  • Marynka otrzymała certyfikat Fundacji Zaawansowanych Technologii w ramach ogólnopolskiego Konkursu Naukowego E(x)plory 2017 oraz certyfikat U. Medycznego w Poznaniu „Młodzież w Świecie Nauki”
  • Wysokie wyniki w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur i Supermatematyk: wyróżnień, oceny b. dobre
  • Szczególne osiągnięcia sportowe – w dalszym ciągu utrzymujemy I miejsce w Poznaniu wśród szkół średnich

 

Rok szkolny 2015/2016

Laureaci olimpiad przedmiotowych:

  • Olimpiada Matematyczna – Wojciech Wawrów (3E) (laureat „Kangura” ze 150 pkt !)
  • Olimpiada Języka Polskiego – Julia Sobusiak (3B)
  • Olimpiada Języka Polskiego – Ida Miczke (2B) (najlepsza rozprawka teatrologiczna)
  • Olimpiada Biologiczna – Anna Zwierzchowska (3C)
  • Olimpiada Ekologiczna – Maciej Wachowiak (3C) (III m. w Polsce)

Finaliści olimpiad przedmiotowych:

  • Olimpiada Języka Angielskiego – Ola Sidorkiewicz (3C)
  • Olimpiada Języka Francuskiego – Barbara Wojciechowska (3B)
  • Olimpiada Języka Francuskiego – Jerzy Glaser-Schuhl (3F)
  • Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej – Tomasz Klimas (3D)
  • Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej – Hubert Schmidt (3G)
  • Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej – Maciej Mucha (3F)
  • Olimpiada Chemiczna – Katarzyna Schok (3C)

Inne konkursy i wyróżnienia:

  • Olimpiada Przedsiębiorczości i Zarządzania – tytuł laureata dla Macieja Muchy (3F)
  • Olimpiada Wiedzy Historycznej (Białystok) – laureat Antoni Stosik (2B), ) finalista Maciej Adamczyk (1B)
  • Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej (Białystok) – tytuł finalisty dla Cezarego Linowskiego (2A)
  • Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym (Białystok) – finalista Emil Plewa (2A)
  • Olimpiada Kreatywności – laureaci: Paweł Kania (3E), Bartosz Podeszwa (3E), Nikodem Biegowski (3E), 12 finalistów…
  • Justyna Kowalczewska (2D) – akredytacja na krajowy finał Konkursu E(x)plory
  • Wielkopolski Konkurs Wiedzy o Filmie - I miejsce zdobyły Maria Dobosiewicz i Zuzanna Wagner (2B) oraz V miejsce Victoria Cejba i Jan Biedny z kl. 2A
  • Ogólnopolski Konkurs Neurobiologiczny – finalistka Zuzanna Patryas (2C)
  • Konkurs Fizyczny „Lwiątko” – W. Wawrów (III w. w Polsce), wyróżnienia: Zofia Fraś (2E), Piotr Lemieszek (2E), Jakub Kulig (2F) i Sebastian Orwat (3E)
  • Marta Orłowska (2D) - laureatka etapu okręgowego Olimpiady Biologicznej
  • X Konkurs Literacki o Nagrodę Fanfila – wyróżnienie w kategorii poezja dla Magdaleny Kaznowskiej (3B)
  • XX Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej – Szymon Rzepczyk (2D) – finalista etapu diecezjalnego
  • Konkurs Wiedzy o Antyku – finaliści Stanisław Osuch (1C) i Agnieszka Pelc (2B)
  • Konkurs biologiczno-angielski Me Beetle – I m. Szymon Rzepczyk (2D) a II miejsce dla Justyny Kowalczewskiej (2D)
  • Jakub Antkowiak (1A) zdobył II nagrodę w konkursie historycznym związanym z 1050 rocznicą chrztu Polski
  • W. Wawrów udział w Ogólnopolskim Sejmiku Matematyków a nasza drużyna wygrała Wielkopolskie Mecze Matematyczne a konkursie Międzyregionalnym (Dolny Śląsk-Pomorze Gdańskie-Wielkopolska) zajęliśmy II miejsce
  • Zuzanna Bąk (2D) i Zuzanna Patryas (2C) – wyróżnienie w konkursie tłumaczeniowym dla uczniów szkół średnich w UE
  • Kolejny już IX! raz z rzędu I m. w rywalizacji o najbardziej usportowioną szkołę ponadgimnazjalną w Poznaniu
  • Współpraca z Wielkopolskim Bankiem Żywności (zbiórki świąteczne), Caritas („Tytka miłosierdzia”), Szlachetną Paczką
  • Drużyna „Marynki” wzięła udział w finale Ligi Debat o parlamentaryzmie
  • Drużyna Marynki laureatem I edycji konkursu ekologicznego ”Edukujemy – Pomagamy”

 

Rok szkolny 2014/2015

Laureaci olimpiad przedmiotowych:

  • Emilia Jędroszkowiak – Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
  • Wojciech Wawrów – Olimpiada Matematyczna
  • Sebastian Kaczor - Olimpiada Chemiczna
  • Aleksandra Jańczak - Olimpiada Artystyczna
  • Michał Radny - Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej
  • Michał Radny - Olimpiada Przedsiębiorczości
  • Martyna Frątczak - Olimpiada Biologiczna

Finaliści olimpiad przedmiotowych:

  • Eliza Król - Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
  • Sylwia Sobiło - Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
  • Jarosław Uwarow - Olimpiada Języka Rosyjskiego
  • Wojciech Chojnacki - Olimpiada Matematyczna
  • Tomasz Klimas - Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej
  • Tomasz Klimas - Olimpiada Przedsiębiorczości i Zarządzania
  • Mateusz Długi - Olimpiada Wiedzy Konsumenckiej
  • Dominik Kaczmarek - Olimpiada Teologii Katolickiej
  • Danuta Śmigielska - Olimpiada Biologiczna
  • Maciej Wachowiak - Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Rok szkolny 2013/2014

Laureaci olimpiad przedmiotowych:

  • Katarzyna Pyssa - laureatka z I lokatą Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
  • Agata Grabarczyk - laureatka z I lokatą Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
  • Jan Matusewicz – laureat Olimpiady Artystycznej
  • Marcin Mączyński – laureat Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
  • Michał Radny – laureat Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej
  • Mikołaj Duczmal – laureat Olimpiady Biologicznej

Finaliści olimpiad przedmiotowych:

  • Diana Lawetter – finalistka Olimpiady Języka Niemieckiego
  • Wojciech Bączyk – finalista Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej
  • Kamil Kilanowski – finalista Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej
  • Michał Heintze – finalista Olimpiady Języka Łacińskiego
  • Paulina Folta – finalistka Olimpiady Artystycznej
  • Aleksandra Kubińska – finalistka Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
  • Dominika Andrzejewska – finalistka Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
  • Wojciech Skorupski – finalista Olimpiady Biologicznej
  • Daniel Janowski – finalista Olimpiady Biologicznej
  • Karol Robak – finalista Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej

Inne konkursy i wyróżnienia:

  • Wysokie wyniki w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur:
    Laureat - Wojciech Wawrów oraz 14 wyróżnień i 2 oceny bardzo dobre
  • Wysokie wyniki w Supermatematyku:
    2, 3 i 4 miejsce w klasach II oraz 1, 4, 5, 7, 10 miejsce w klasach I
  • Najwyższe miejsca w Regionalnym Konkursie Poezji i Prozy Frankofońskiej:
    I - Maria Mączkowska, II - Barbara Wojciechowska
  • Najwyższe miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego Deutschfreund:
    I miejsce Agata Pewińska
  • I miejsce w krajowym Ogólnopolskim Konkursie „Młodzież w lasach Europy”:
    Marta Szmyra, Patrycja Kijak i Stefania Superczyńska (3C)
  • Wyróżnienie w konkursie fizycznym „Lwiątko”:
    Wojciech Wawrów, Kuba Chmielewski, Jan Kowalewski
  • Najwyższe miejsce w Wojewódzkim Konkursie „Ssaki Polskie” – PTOP Salamandra:
    I miejsce Martyna Frątczak
  • Najwyższe miejsca w literacko - historycznym konkursie „Czy Mieszko I był wikingiem?”, organizowanym przez Fundację Św. Benedykta:
    I m Agnieszka Zawisza, wyróżnienie - Agnieszka Dobras
  • Finalistki XXV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie” :
    Dominika Andrzejewska i Zuzanna Wąsikiewicz

Szczególne osiągnięcia sportowe – II miejsce w Poznaniu

  • Mistrzostwa Miasta Poznania w piłce nożnej - IV miejsce.
  • Turniej „ Oświata Cup” - III miejsce chłopcy. Memoriał im. Marka Lańskiego – I miejsce chłopcy.
  • Mistrzostwa Miasta Poznania w piłce koszykowej - IV miejsce dziewczęta, VII miejsce chłopcy.
  • Liga Szkół Ponagimnazjalnych w piłce koszykowej - II miejsce dziewczęta, X miejsce chłopcy.
  • Mistrzostwa Miasta Poznania w lekkoatletyce – I miejsce dziewczęta, II miejsce chłopcy.
  • Mistrzostwa Miasta Poznania w przełajach – sztafeta - I miejsce dziewczęta, IV miejsce chłopcy, indywidualne dziewczęta III miejsce, chłopcy I miejsce.
  • Mistrzostwa Miasta Poznania w pływaniu – V miejsce.
  • Mistrzostwa Miasta Poznania w areobiku grupowym - III miejsce.
  • Mistrzostwa Miasta Poznania w szachach - IV miejsce.
  • Mistrzostwa Miasta Poznania w narciarstwie zjazdowym - drużynowo I miejsce.

 

Rok szkolny 2012/2013

Laureaci olimpiad przedmiotowych:

  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego - Stanisław Godlewski (3B) - opiekun Ireneusz Okoń
  • Olimpiada Języka Polskiego - Olga Pankalla (3A) - opiekun Elżbieta Sośnicka
  • Olimpiada Historyczna - Norbert Alankiewicz (3A) - opiekun Jerzy Sokół
  • Olimpiada Historyczna - Maxymilian Rybczyński (3B) - opiekun Przemysław Bandel
  • Olimpiada Historyczna - Marcin Mączyński (2A - opiekun Jerzy Sokół
  • Olimpiada Ekonomiczna - Mateusz Matuszewski (3G)
  • Olimpiada Przedsiębiorczości - Mateusz Matuszewski (3G)

Finaliści olimpiad przedmiotowych:

  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego - Julia Kosek (3B) - opiekun Ireneusz Okoń
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego - Małgorzata Bendowska (3B) - opiekun Ireneusz Okoń
  • Olimpiada Chemiczna - Monika Obrochta (3C) - opiekun Kinga Mischke
  • Olimpiada Fizyczna - Katarzyna Fraś (3E) - opiekun Filip Reinholz
  • Olimpiada Wiedzy o Bankach - Mateusz Matuszewski (3G)
  • Olimpiada Języka Łacińskiego - Michał Haince (2C) - opiekun Jolanta Gniadek
  • Olimpiada Przedsiębiorczości - Michał Radny (1E) - opiekun Anna Mrula
  • Olimpiada Artystyczna - Marcin Mączyński (2A) - opiekun Karczewska – Nowak

Inne konkursy i wyróżnienia:

  • I miejsce szkoły we współzawodnictwie szkół ponadgimnazjalnych "na najbardziej usportowioną szkołę w Poznaniu"
  • Anna Kuśnierczak - III nagroda na Festiwalu Prac Młodych Naukowców UE (Bratysława 2012)
  • Aleksandra Waliszewska (2A) i Jakub Karlic (2A) - b. dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „Fox”
  • Klaudia Malesińska (2G) – laureatka IX edycji Konkursu Poezji Irlandzkiej
  • Michał Wieczorek (3A), Anna Pastusiak (3C), Kaja Marciniak (2G), Marta Kubacka (1B) – wyróżnienia i nagrody pieniężne w konkursie literackim i translatorskim organizowanym przez Instytut Filologii Polskiej UAM w Poznaniu
  • Podziękowania za pracę charytatywną od PCK, Wspólnoty Burego Misia, Domu Dziecka nr 2, dzieci z Afganistanu, Wielkopolskiego Banku Żywności za przedświąteczne kwesty uliczne, podziękowanie dla 2E i 2F za wolontariat w festiwalu „Sztuka naszych Dzieci”"
  • III m. w Wielkopolsce w rankingu „Perspektyw” i „Rzeczypospolitej”)
  • Wojciech Chojnacki (1E) i Magda Lipowska (1C) – b. dobry wynik w konkursie KANGUR, Adam Szmyd (1E) i Wojciech Chojnacki (1E) – 3 i 4 m. w konkursie Supermatematyk, W. Chojnacki 1m. w Rejonowym Konkursie Matematycznym w Czarnkowie
  • Marta Szmyra, Patrycja Kijak i Stefania Superczyńska (zespół kl. 2C) – VI m. w kraju w konkursie przyrodniczym „Młodzież w lasach Europy”
  • Diana Lawetter (1B), Jakub Drąg (3A) i Łukasz Bakinowski (1E) – 2, 3 i 5 m. w konkursie języka niemieckiego „Pokaż nam język”
  • Katarzyna Fraś (3E), Aleksandra Lis (3E), Józef Borys (1F) i Jakub Liszkowski (1F) – wyróżnienia i nagrody w polsko-ukraińskim konkursie fizycznym „Lwiątko 2013”
  • Wojciech Skorupski (1C), Wojciech Żółtowski (1E) i Monika Przygocka (2E) – I m. i Grand Prix w narciarstwie zjazdowym (Malta Ski) oraz podziękowania za wolontariat podczas biegów „pierwsza i druga 15-stka Macieja Frankiewicza” (Malta)

Rok szkolny 2011/2012

Laureaci olimpiad przedmiotowych:

  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego - Dariusz Standerski (3A) - opiekun Elżbieta Sośnicka
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego - Aleksandra Napierała (2B) - opiekun Ireneusz Okoń
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego - Monika Przespolewska (3B) - opiekun Ireneusz Okoń
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego - Norbert Alankiewicz (2A) - opiekun Elzbieta Sośnicka
  • Olimpiada Ekonomiczna - Mateusz Matuszewski (2G)
  • Olimpiada Przedsiębiorczości - Mateusz Matuszewski (2G)
  • Olimpiada Losy żołnierza i dzieje... - Maksymilian Marcinowski (2E) - opiekun Przemysław Bandel

Finaliści olimpiad przedmiotowych:

  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego - Maria Pawełczak (3E) - opiekun Jolanta Błach
  • Olimpiada Chemiczna - Paweł Cieszko (3C)
  • Olimpiada Biologiczna - Zuzanna Kozłowska (3C) - opiekun Hanna Skrzypczak
  • Olimpiada Historyczna - Dariusz Standerski (3A) - opiekun Jerzy Sokół
  • Olimpiada Wiedzy o żywieniu - Magdalena Dopieralska (2C) - opiekun Piotr Mazurkiewicz
  • Olimpiada Języka Angielskiego - Olga Półchłopek (2E) - opiekun Katarzyna Matuszak
  • Olimpiada Ekologiczna - Jakub Patryas (3C) - opiekun Hanna Skrzypczak
  • Olimpiada Ekologiczna - Marta Szmyra (1C) - opiekun Piotr Mazurkiewicz

Inne konkursy i wyróżnienia:

  • I miejsce szkoły we współzawodnictwie szkół ponadgimnazjalnych "na najbardziej usportowioną szkołę w Poznaniu"
  • Anna Kuśnierczak - I miejsce i reprezentowanie Polski na Festiwalu Młodych Naukowców w finałach Konkursu Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej (Bratysława 2012)
  • Anna Kuśnierczak - laureatka na Międzynarodowych Targach Nauki i Inżynierii Intel ISEF 2012 w Pittsburghu (USA)
  • Dariusz Standerski - udział w finale Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
  • Rafał Halber (1F), Adrian Sokół (2C), Katarzyna Fraś (2E) - wyróżnienie w konkursie fizycznym "Lwiątko"
  • XXIII Ogólnopolski konkurs Wiedzy o Filmie - udział w finale Z. Górska (3A) i K. Kalemba (3A)
  • Jakub Drąg (2A) nagroda specjalna, Anna Pastusiak (2C), Katarzyna Lemańska (1A) - wyróżnienie II stopnia w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego "Fox"
  • Marta Biernaczyk (2D) - wicemistrzyni Polski Juniorów w żeglarstwie, 8 m. w mistrzostwach Europy w A Huonte (Francja), 1 m. w Pucharze Europy (Puck)
  • Artur Banach (3E) - wicemistrz Polski kadry młodzików w windsurfingu
  • Ewa Szewczyk (1D) - II m. kata indywidualne juniorek karate w mistrzostwach Polski
  • Karol Szuba Jabłoński - 3 miejsce w mistrzostwach Polski do lat 17 w snookerze
  • Monika Przygocka - mistrzyni Polski amatorów w slalomie gigancie
  • Stefania Superczyńska (1C) - wyróżnienie w etapie wojewódzkim w konkursie "Losy bliskich i losy dalekich-życie Polaków w latach 1914 - 1989"
  • Aleksandra Główczewska (1C), Adam Maćkowiak (1C), Monika Rybacka (2F) i Olga Półchłopek (2E) - wyróżnienie w "Kangurze matematycznym"; A. Główczewska uczestniczka finału "Supermatematyka"
  • Łukasz Kajdan (1F) - finalista "Supermatematyka" na szczeblu wojewódzkim

Rok szkolny 2010/2011

Laureaci olimpiad przedmiotowych:

  • Olimpiada Historyczna - Krzysztof Galubiński (3A) - opiekun Ewa Dybowska
  • Olimpiada Filozoficzna - Patrycja Kuter (2A) - opiekun Marta Nowak
  • Olimpiada Przedsiębiorczości - Mateusz Matuszewski (1G) - opiekun Barbara Wierzbowska

Finaliści olimpiad przedmiotowych:

  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego - Agata Wiśniewska (2B) - opiekun Ireneusz Okoń
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego - Dominika Glanc (3B) - opiekun Ireneusz Okoń
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego - Olga Drygas (3C) - opiekun Ireneusz Okoń
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego - Maria Hapke (3B) - opiekun Ireneusz
  • Okoń Olimpiada Filozoficzna - Zuzanna Pawlak (2A) - opiekun Marta Nowak
  • Olimpiada Matematyczna - Wiktoriusz Robaszkiewicz (2E) - opiekun Łukasz Raczkowski
  • Olimpiada Ekonomiczna - Mateusz Matuszewski (1G) - opiekun Barbara Wierzbowska
  • Olimpiada Artystyczna - Katarzyna Pietrzak (3B) - opiekun Janina Karczewska - Nowak
  • Olimpiada Lingwistyki Teoretycznej, Matematycznej i Stosowanej - Dominika Perz (3E) - opiekun Małgorzata Chabierska

Inne konkursy i wyróżnienia:

  • Laureatka Konkursu Języka Angielskiego "Fox"-Julia Suwalska
  • Laureatka konkursu matematycznego "Kangur"- Monika Rybacka
  • Mistrzostwo Wielkopolski i VI miejsce w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół w Szachach-Maria Warchoł (1C), Marcin Sieciechowicz (3D), Jędrzej Ratajczak (3A), Piotr Bączyk (2A), Przemysław Adamek (1E)
  • I i II miejsce w okręgu w ramach Olimpiady Biologicznej na najlepszą pracę badawczą z biologii-Zuzanna Kozłowska i Agnieszka Giertych
  • List pochwalny od Fundacji Pomoc Ludziom "Jest nadzieja"-Zuzanna Rzetelska (zimowisko w Szczyrku)
  • Wyróżnienie w konkursie "Poznański Wolontariusz Roku 2010"-Anna Wawrzyniak
  • Wolontariat w Stowarzyszeniu Przyjaciół dzieci Specjalnej Troski-Katarzyna Gabiś
  • IV miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Filmowym "Matma mnie kręci"-M. Lipowicz (3D) i K. Janowicz (2A)
  • III miejsce drużyny szkolnej w konkursie pierwszej pomocy przedmedycznej
  • Ogólnopolski konkurs Wiedzy o Filmie-udział w finale Z. Górska (2A) i K. Kalemba (2A)

Osiągnięcia sportowe uczniów LO św. Marii Magdaleny:

  • I miejsce w kategorii "Najbardziej usportowiona szkoła ponadgimnazjalna w Poznaniu",
  • I miejsce w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt - Mistrzostwa Miasta Poznania,
  • II miejsce w sztafetowych biegach przełajowych chłopców - Mistrzostwa Miasta Poznania,
  • III miejsce w sztafecie pływackiej dziewcząt - Mistrzostwa Miasta Poznania,
  • V miejsce w sztafecie pływackiej chłopców - Mistrzostwa Miasta Poznania,
  • I miejsce w Mistrzostwach Poznania w Szachach Drużynowych,
  • I miejsce w Mistrzostwach Województwa w Szachach Drużynowych,
  • VI miejsce w Mistrzostwach Polski w Szachach,
  • I miejsce w Lidze Siatkówki Dziewcząt Miasta Poznania,
  • IV miejsce w Mistrzostwach Miasta Poznania w Koszykówce Dziewcząt,
  • I miejsce Marcin Sieciechowicz w szachach - Mistrzostwa Miasta Poznania,
  • II miejsce Przemysław Adamek w szachach - Mistrzostwa Miasta Poznania,
  • II miejsce Maria Warchoł w szachach - Mistrzostwa Miasta Poznania,
  • Lekkoatletyka - Mistrzostwa Miasta Poznania,
    • I miejsce Aleksandra Lis - 800 m
    • I miejsce Agnieszka Lis - 1500 m
    • III miejsce Jagna Smolińska - 1500 m
    • III miejsce Katarzyna Fraś - skok wzwyż
    • I miejsce Aleksandra Chmara - rzut dyskiem
    • II miejsce sztafeta 4*100 m
    • III miejsce 4*400 m
    • I miejsce Maximilian Papsdorf - chód sportowy
    • III miejsce Adrian Maćkowiak - 110 m przez płotki
    • II miejsce Hubert Stachowiak - 400 m
    • III miejsce Paweł Grześkowiak - 800 m
    • III miejsce sztafeta 4*100 m II miejsce sztafeta 4*400 m
  • III miejsce Agnieszka Lis - przełaje indywidualne Mistrzostwa Miasta Poznania,
  • II miejsce w Mistrzostwach Miasta Poznania w Piłce Siatkowej Dziewcząt.

Rok szkolny 2009/2010

Laureaci olimpiad przedmiotowych:

  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Piotr Alexandrowicz 3A) – opiekun Elżbieta Sośnicka
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Filip Kozłowski (2B – opiekun Ireneusz Okoń
  • Olimpiada Filozoficzna – Jędrzej Maliński (3A) – opiekun Filip Taterka
  • Olimpiada Filozoficzna – Piotr Drygas (3A) – opiekun Filip Taterka

Finaliści olimpiad przedmiotowych:

  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Maria Helena Maciejewska (2B) – opiekun Ireneusz Okoń
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Aleksandra Michalska (2B) – opiekun Ireneusz Okoń
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Weronika Kłakulak (2B) – opiekun Ireneusz Okoń
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Olga Nowaczyk (3A) – opiekun Elżbieta Sośnicka
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Karolina Bogusz (2A) – opiekun Elżbieta Sośnicka
  • Olimpiada Historyczna – Michał Szlachciak (3A) – opiekun Jerzy Sokół
  • Olimpiada Historyczna – Dariusz Standerski (1A) – opiekun Jerzy Sokół
  • Olimpiada Geograficzna – Anita Borwin (3G) – opiekun Anna Mrula
  • Olimpiada Chemiczna – Joanna Najdek (3C) – opiekun Kinga Mischke
  • Olimpiada Artystyczna – Monika Idziak (3B) – opiekun Janina Karczewska – Nowak
  • Olimpiada Artystyczna – Marianna Grebieniow (2A) – opiekun Janina Karczewska – Nowak
  • Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym – Marek Głuszczuk (3G) – opiekun Przemysław Bandel
  • Olimpiada Filozoficzna – Marta Nowak (3A) – opiekun Filip Taterka
  • Olimpiada Filozoficzna – Karolina Głuszczuk (2A) – opiekun Filip Taterka
  • Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej– Marek Głuszczuk (3G) – opiekun Barbara Wierzbowska

Rok szkolny 2008/2009

Laureaci olimpiad przedmiotowych:

  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Jakub Depczyński (2A) – opiekun Ireneusz Okoń
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Patryk Walaszkowski (3A – opiekun Ireneusz Okoń
  • Olimpiada Języka Niemieckiego – Magdalena Pluta (2G) – opiekun Robert Osowski
  • Olimpiada Biologiczna – Mateusz Jarczyński (3D) – opiekun Hanna Skrzypczak

Finaliści olimpiad przedmiotowych:

  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Agnieszka Kuźma (2A) – opiekun Elżbieta Sośnicka
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Michał Szlachciak (2A) – opiekun Elżbieta Sośnicka
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Sylwia Wróblewska (2B) – opiekun Ireneusz Okoń
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Julita Dudziak (3A) – opiekun Elżbieta Sośnicka
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Zuzanna Grajzer (3A) – opiekun Elżbieta Sośnicka
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Lucyna Wawrzyniak (3B) – opiekun Ireneusz Okoń
  • Olimpiada Matematyczna – Jan Pulikowski (3E) – opiekun Łukasz Raczkowski
  • Olimpiada Geograficzna – Wojciech Ewertowski (3F) – opiekun Anna Mrula
  • Olimpiada Nautologiczna – Wojciech Ewertowski (3F) – opiekun Anna Mrula
  • Olimpiada Artystyczna – Ksenia Frąszczak (3A) – opiekun Janina Karczewska – Nowak
  • Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym – Jakub Jóźwiak (3A) – opiekun Jerzy Sokół
  • Olimpiada Fizyczna – Jan Fraś (3E) – opiekun Wojciech Pieczyński
  • Olimpiada Filozoficzna – Piotr Drygas (2A) – opiekun Filip Taterka
  • Olimpiada Wiedzy o Żywieniu – Paulina Dymska (3C) – opiekun Hanna Skrzypczak
  • Olimpiada Wiedzy o Żywieniu – Anna Krajewska (3D) – opiekun Hanna Skrzypczak
  • Olimpiada Biologiczna – Veronica Casadei (3D) – opiekun Hanna Skrzypczak
  • Olimpiada Biologiczna – Aleksandra Giertych (3D) – opiekun Hanna Skrzypczak
  • Olimpiada Biologiczna – Marianna Piasek (3D) – opiekun Hanna Skrzypczak
  • Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej – Rafał Radziszewski (3E) – opiekun Barbara Wierzbowska
  • Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej – Marek Głuszczuk (2G) ) – opiekun Barbara Wierzbowska
  • Olimpiada Przedsiębiorczości Uniwersytetów Ekonomicznych - Rafał Radziszewski (3E) – opiekun B. Wierzbowska
  • Olimpiada Przedsiębiorczości Uniwersytetów Ekonomicznych – Błażej Pikuła (3A) – opiekun B. Wierzbowska

Rok szkolny 2007/2008

Laureaci olimpiad przedmiotowych:

  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Grzegorz Słowiński (3B) – opiekun Ireneusz Okoń
  • Olimpiada Biologiczna – Magdalena Giertych (3D) – opiekun Maria Zaklińska
  • Olimpiada Ekonomiczna – Wojciech Horała (3F) – opiekun Barbara Wierzbowska

Finaliści olimpiad przedmiotowych:

  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Marek Szponik (2B) – opiekun Ireneusz Okoń
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Barbara Kamińska (2B) – opiekun Ireneusz Okoń
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Maja Staśko (2B) – opiekun Ireneusz Okoń
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Marta Nowak (2A) – opiekun Ireneusz Okoń
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Patryk Walaszkowski (2A) – opiekun Ireneusz Okoń
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Marta Piekarczyk (3B) – opiekun Ireneusz Okoń
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Jakub Jóźwiak (2A) – opiekun Elżbieta Sośnicka
  • Olimpiada Matematyczna – Michał Masztalski (3C) – opiekun Łukasz Raczkowski
  • Olimpiada Biologiczna – Mateusz Jarczyński (2D) – opiekun Hanna Skrzypczak
  • Olimpiada Geograficzna – Wojciech Ewertowski (2F) – opiekun Anna Mrula
  • Olimpiada Wiedzy o Żywieniu – Marcin Derbis (3D) – opiekun Maria Zaklińska
  • Olimpiada Fizyczna – Karol Kaczmarek (3C) – opiekun Wojciech Pieczyński
  • Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej – Karol Kaczmarek (3C) – opiekun Barbara Wierzbowska
  • Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej – Joanna Krenz (3C) – opiekun Barbara Wierzbowska
  • Olimpiada Filozoficzna – Magda Weimann (3A) – opiekun Filip Taterka

Osiągnięcia uczniów

  • 13 X 2007 – podziękowania PCK dla szkoły za udział w kweście w ramach Kampanii Światowego Dnia Walki z Głodem
  • 13 X 2007 – IV miejsce Jana Lorkowskiego w konkursie recytatorskim wierszy patriotycznych z okazji Święta Niepodległości (LOK Poznań)
  • 21 X 2007 – dyplom dla szkoły za udział w programie „Młodzi Głosują – Wybory parlamentarne 2007”
  • 20 XI 2007 – 2 uczniów zakwalifikowało się do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
  • 20 XI 2007 – 4 uczniów zakwalifikowało się do etapu okręgowego Olimpiady Geograficznej
  • 23 XI 2007 – 6 uczniów zakwalifikowało się do etapu okręgowego Olimpiady Biologicznej
  • 26 XI 2007 – 13 uczniów zakwalifikowało się do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej
  • 27 XI 2007 – 2 uczniów zakwalifikowało się do etapu okręgowego Olimpiady Historycznej
  • 1 XII 2007 – podziękowanie dla szkoły za udział w Ogólnopolskim Forum Edukacji Ekologicznej EKO MEDIA FORUM
  • 4 XII 2007 – 3 uczniów zakwalifikowało się do etapu okręgowego Olimpiady Języka Angielskiego
  • 4 XII 2007 – 4 uczniów zakwalifikowało się do etapu okręgowego Olimpiady Języka Niemieckiego
  • 7 XII 2007 – 3 uczniów zakwalifikowało się do etapu okręgowego Olimpiady Języka Francuskiego
  • 9 XII 2007 – 3 uczniów zakwalifikowało się do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Żywieniu
  • 10 XII 2007 – 1 uczeń zakwalifikował się do etapu okręgowego Olimpiady Chemicznej
  • 19 XII 2007 – 13 uczniów zakwalifikowało się do etapu okręgowego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
  • 27 XII 2007 – 4 uczniów zakwalifikowało się do etapu okręgowego Olimpiady Fizycznej
  • 3 I 2008 – 4 uczniów zakwalifikowało się do etapu okręgowego Olimpiady Artystycznej
  • 7 I 2008 – 2 uczniów zakwalifikowało się do etapu okręgowego Olimpiady Filozoficznej
  • 8 I 2008 – 2 uczniów zakwalifikowało się do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości
  • 10 I 2008 – tytuł Laureata dla Liceum św. Marii Magdaleny (XV miejsce w Polsce, I miejsce w Wielkopolsce) w rankingu szkół olimpijskich organizowanym przez „Rzeczpospolitą” i „Perspektywy”
  • 14 I 2008 – V miejsce drużyny w Międzyszkolnej Lidze Strzeleckiej, I m. Aleksandra Janusza w klasyfikacji indywidualnej
  • 18 I 2008 – 7 uczniów zakwalifikowało się do etapu okręgowego Olimpiady Matematycznej
  • 31 I 2008 – Marcin Derbis w finale Olimpiady Wiedzy o Żywieniu
  • 9 II 2008 – Wojciech Horała, Karol Kaczmarek i Joanna Krenz w finale Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej
  • 14 II 2008 – udział 10 uczniów szkoły w „Dniach Prawnika” organizowanych przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów ELSA (I miejsce – Adam Sokół)
  • 19 II 2008 – Wojciech Ewertowski w finale Olimpiady Wiedzy Geograficznej
  • 19 II 2008 – Jarosław Redliński w finale Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
  • 20 II 2008 – Magdalena Giertych i Mateusz Jarczyński w finale Olimpiady Wiedzy Biologicznej
  • 29 II 2008 – Marek Głuszczuk w finale Olimpiady Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości
  • 29 II / 2 III – udział uczniów w Świątecznej Zbiórce Żywności organizowanej przez Wielkopolski Bank Żywności
  • 12 III 2008 – 8 uczniów w finale Olimpiady Literatury i Języka Polskiego
  • 12 III 2008 – podziękowanie Fundacji Pomocy Samotnej Matce za pomoc uczniów dla dzieci ze świetlicy „Na Pięterku”
  • 17 III 2008 – Karol Kaczmarek w finale Olimpiady Fizycznej
  • 19 III 2008 – I miejsce w rankingu szkół średnich w Poznaniu organizowanym przez „Gazetę Wyborczą
  • 28 III 2008 – II miejsce Filipa Króla i Marka Głuszczuka w wojewódzkim konkursie na prezentację multimedialną „Przebieg Powstania Wiekopolskiego” (ponadto wyróżnienie dla Wiktora Matza i Jarosława Redlińskiego)
  • 2 IV 2008 – II miejsce Klaudii Rydlewskiej w konkursie „Jeden świat, wiele barw”
  • 4 IV 2008 – 2 uczniów zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego Olimpiady Wiedzy Ekologicznej
  • 5 IV 2008 – Anita Borwin została wyróżniona w III edycji Ogólnopolskiego konkursu Matematyczngo MATMIX.pl
  • 13 VI 2008 – I miejsce (trzeci raz z rzędu!) we współzawodnictwie sportowym szkół miasta Poznania
  • 15 VI 2008 – udział 2 drużyn szkolnych w finale Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie (Gdańsk): Jakub Depczyński, Mikołaj Pietraszewski, Marcin Kaczmarek i Jędrzej Napiecek)

Rok szkolny 2006/2007

Laureaci olimpiad przedmiotowych:

  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Stanisław Ruczaj (3A) – opiekun Elżbieta Sośnicka
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Katarzyna Pawlicka (3B) – opiekun Ireneusz Okoń
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Barbara Wiewiorowska (3B) – opiekun Ireneusz Okoń
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Joanna Krenz (2C) – opiekun Michał Ratajczak
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Celina Kretkowska (2B) – opiekun Ireneusz Okoń
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Beata Łuczyk – Salamon (2B) – opiekun Ireneusz Okoń
  • Olimpiada Historyczna – Piotr Szwechłowicz (3A) – opiekun Ewa Dybowska
  • Olimpiada Historyczna – Adriana Zalewska (3A) – opiekun Ewa Dybowska
  • Olimpiada Ekonomiczna – Natalia Maćkowiak (3F) – opiekun Barbara Sadowska – Wierzbowska
  • Olimpiada Wiedzy o Żywieniu – Ewelina Pers (3D2) – opiekun Milena Jankowska
  • Olimpiada Filozoficzna – Filip Taterka (3A) – opiekun Mikołaj Ratajczak
  • Olimpiada Teologiczna – Jakub Jóźwiak (1A) – opiekun ks. Szymon Nowicki

Finaliści olimpiad przedmiotowych:

  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Alicja Radkowska (2B) – opiekun Ireneusz Okoń
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Urszula Skonecka (3A) – opiekun Elżbieta Sośnicka
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Marcelina Gronowska (3B) – opiekun Ireneusz Okoń
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Marianna Slany (3B) – opiekun Ireneusz Okoń
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Magdalena Kłakulak (3B) – opiekun Ireneusz Okoń
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Adriana Zalewska (3A) – opiekun Elżbieta Sośnicka
  • Olimpiada Historyczna – Anna Hnatów (3B) – opiekun Jerzy Sokół / Paweł Cierechowicz
  • Olimpiada Historyczna – Janusz Wilczyński (3A) – opiekun Ewa Dybowska
  • Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym – Piotr Szwechłowicz (3A) – opiekun Ewa Dybowska
  • Olimpiada Biologiczna – Katarzyna Pierzchlewicz (3D2) – opiekun Milena Jankowska
  • Olimpiada Biologiczna – Marcin Siudziński (3D1) – opiekun Hanna Skrzypczak

Rok szkolny 2005/2006

Laureaci olimpiad przedmiotowych:

  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Jan Czapliński (3A) – opiekun Ireneusz Okoń
  • Olimpiada Historyczna – Wojciech Czerniawski (3A) – opiekun Jerzy Sokół
  • Olimpiada Filozoficzna – Stanisław Ruczaj (2A) – opiekun Mikołaj Ratajczak
  • Olimpiada Teologiczna – Magda Weimann Finaliści olimpiad przedmiotowych:
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Maria Delimata (3B) – opiekun Ireneusz Okoń
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Karolina Koczajewska (3B) – opiekun Ireneusz Okoń
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Małgorzata Choczaj (3B) – opiekun Ireneusz Okoń
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Katarzyna Pawlicka (2B) – opiekun Ireneusz Okoń
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Adriana Zalewska (2A) – opiekun Barbara Gronek
  • Olimpiada Historyczna – Wojciech Klunder (3B) – opiekun Przemysław Bandel
  • O. Historyczna – konkurs „Parlamentaryzm w Polsce” – W. Czerniawski (3A) – opiekun Jerzy Sokół
  • Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym – Wojciech Czerniawski (3A) – opiekun Jerzy Sokół
  • Olimpiada Wiedzy o Żywieniu – Ewelina Pers (2D2) – opiekun Milena Jankowska
  • Olimpiada Filozoficzna – Filip Taterka (2A) – opiekun Mikołaj Ratajczak

Rok szkolny 2004/2005

Laureaci międzynarodowych olimpiad lub zawodów przedmiotowych:

  • Międzynarodowa Olimpiada Filozoficzna – Mikołaj Ratajczak (3G) – opiekun Tomasz Krajewski
  • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur” – Mateusz Meyer (1F) – opiekun Antoni Banasiak

Laureaci olimpiad przedmiotowych:

  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Krzysztof Cicheński (3B) – opiekun Ireneusz Okoń
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Szymon Kaczmarek (3B) – opiekun Ireneusz Okoń
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Żelisław Żelisławski (2B) – opiekun Ireneusz Okoń
  • Olimpiada Filozoficzna – Mikołaj Ratajczak (3G) – opiekun Tomasz Krajewski
  • Olimpiada Filozoficzna – Dorota Krajewska (3A) – opiekun Tomasz Krajewski

Finaliści olimpiad przedmiotowych:

  • Olimpiada Geograficzna – Krzysztof Pięta (3G) – opiekun Anna Mrula
  • Olimpiada Geograficzna – Bartosz Przybylski (2E) – opiekun Anna Mrula
  • Olimpiada Geograficzna – Wojciech Szymczak (2F) – opiekun Anna Mrula

Rok szkolny 2003/2004

Laureaci olimpiad przedmiotowych:

  • Olimpiada Artystyczna – Dorota Molińska – opiekun Janina Karczewska Nowak
  • Olimpiada Artystyczna – Marta Wryk
  • Olimpiada Filozoficzna – Agata Renans – opiekun Tomasz Krajewski
  • Olimpiada Filozoficzna – Tomasz Ewertowski – opiekun Tomasz Krajewski
  • Olimpiada Geograficzna – Tomasz Ewertowski – opiekun Anna Mrula
  • Olimpiada Historyczna – Aleksander Grebieniow – opiekun Ewa Dybowska
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Aleksandra Kretkowska – opiekun Ireneusz Okoń

Finaliści olimpiad przedmiotowych:

  • Olimpiada Artystyczna – Marta Bzdęga – opiekun Janina Karczewska Nowak
  • Olimpiada Chemiczna – Michał Kabza – opiekun Zbigniew Framski
  • Olimpiada Filozoficzna – Mikołaj Ratajczak – opiekun Tomasz Krajewski
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Maria Józefowicz – opiekun Ireneusz Okoń
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Weronika Czekaj – opiekun Ireneusz Okoń
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Marianna Wartecka – opiekun Ireneusz Okoń
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Anna Gruszka – opiekun Ireneusz Okoń/Tomasz Krajewski

Inne konkursy i wyróżnienia:

  • Ogólnopolski konkurs historyczny – „Dzieje oręża i losy żołnierza polskiego 1922 – 1945” - tytuł laureata – Wojciech Czerniawski (1A) – opiekun Jerzy Sokół

Rok szkolny 2002/2003

Laureaci olimpiad przedmiotowych:

  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Agnieszka Kaszkowiak
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Paulina Wenzel
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Marta Wryk
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Tomasz Ewertowski
  • Olimpiada Artystyczna – Małgorzata Skrzypczak
  • Olimpiada Języka Angielskiego – Tomir Kosowski

Finaliści olimpiad przedmiotowych:

  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Tomasz Kowalski
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Marcin Włodarczak
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Joanna Tykarska
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Barbara Urbańska
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Marianna Wartecka
  • Olimpiada Filozoficzna – Michał Kuź
  • Olimpiada Języka Angielskiego – Artur Janc
  • Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej – Agnieszka Walorska
  • Olimpiada Artystyczna – Dorota Molińska
  • Olimpiada Geograficzna – Tomasz Ewertowski
  • Olimpiada Języka Łacińskiego – Aleksandra Wacławczyk
  • Olimpiada Wiedzy Ekologicznej – Joanna Piechorowska

Inne konkursy i wyróżnienia:

  • Laureatka I nagrody w Konkursie „Gazety Wyborczej” na recenzję teatralną – Agnieszka C. Filipiak
  • III miejsce w finale konkursu „Pokaż nam język” – Tomir Kosowski, Jakub Molski
  • I nagroda w VII edycji Turnieju Poetyckiego „O koronę wierzbową”
  • Laureaci konkursu matematycznego „Kangur” – Paweł Skórzewski, Sebastian Zieliński
  • VII miejsce w ogólnopolskim konkursie historycznym „Społeczeństwo polskie wobec okupacji niemieckiej i sowieckiej 1939-1945. Postawy, życie codzienne” organizowanym przez Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej – Dorota Krajewska
  • I miejsce w ogólnopolskim konkursie literackim „Pudełko moich marzeń” oraz III miejsce w ogólnopolskim konkursie poetyckim im Else Lasker – Schuler (Wuppertal – Poznań)
  • I miejsce w mistrzostwach Niderlandów w triathlonie – Katarzyna Pastwa
  • Mistrzostwo Polski w konstruowaniu modeli pływających – Witold Nowak
  • I miejsce w międzyszkolnej Lidze Strzeleckiej – Anna Czupryniak
  • I i II miejsce w konkursie literackim z okazji 750–lecia lokacji miasta Poznania – Michał Drożdż, Aleksander Grebieniow.

Rok szkolny 2001/2002

Laureaci olimpiad przedmiotowych:

  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Zuzanna Pytel
  • Olimpiada Artystyczna – Agnieszka Gryska
  • Olimpiada Biologiczna – Aleksandra Małecka
  • Olimpiada Wiedzy Ekologicznej – Marcin Krupka
  • Olimpiada Wiedzy o Żywieniu – Agnieszka Dec

Finaliści olimpiad przedmiotowych:

  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Joanna Tykarska
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Barbara Urbańska
  • Olimpiada Historyczna – Łukasz Klima – opiekun Ewa Dybowska
  • Olimpiada Geograficzna – Tomasz Ewertowski – opiekun Anna Mrula
  • Olimpiada Języka Niemieckiego – Alexander Benecke
  • Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej – Agnieszka Walorska
  • Olimpiada Wiedzy o Europie i Wspólnotach Europejskich – Agnieszka Walorska
  • Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Europie – Michał Godlewski

Inne konkursy i wyróżnienia:

  • Finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej – Urszula Wosicka
  • I miejsce w ogólnopolskim konkursie „Szukamy młodych talentów” – Marta Wryk

Rok szkolny 2000/2001

Laureaci olimpiad przedmiotowych:

  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Małgorzata Kleban
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Małgorzata Szymankiewicz
  • Olimpiada Artystyczna – Marta Tomczak
  • Olimpiada Artystyczna – Maria Ober

Finaliści olimpiad przedmiotowych:

  • Olimpiada Artystyczna – Zofia Michalska – opiekun Janina Karczewska Nowak
  • Olimpiada Artystyczna – Łukasz Toboła – opiekun Janina Karczewska Nowak
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Izabela Janicka
  • Olimpiada Literatury i Języka Polskiego – Aldona Kozielska
  • Olimpiada Języka Francuskiego – Agnieszka Klunder
  • Olimpiada Wiedzy Ekologicznej – Marcin Krupka

Inne konkursy i wyróżnienia:

  • Laureatka X ogólnopolskiego Forum Teatrów Szkolnych – Scena Młodzieżowa 2001 – Kinga Momot
  • Laureatka konkursu „Indeks za esej” – Aleksandra Koziara